dysperbit dn

Zanim położy się warstwy zasadnicze podłoże należy zagruntować dysperbitem rozpuszczonym w wodzie w stosunku 1:1. dysperbit najwygodniej nanosić jest pasami o szerokości 1,0 - 2,0 m, warstwami o maksymalnej grubości około 1 milimetra. Kolejne powłoki można nakładać po kompletnym wyschnięciu wcześniejszych, co rozpoznawalne jest po zmianie koloru z brunatnego na czarny. Czas powstawania powłoki uzależniony jest od warunków atmosferycznych i np.: dla temperatury +20°C wynosi mniej więcej sześć godzin. Na powłoki hydroizolacyjne trzeba nakładać przynajmniej dwie warstwy dysperbitu dn. Przy dachowych pokryciach ostatnią warstwę, bezpośrednio po jej położeniu, należy posypać papową posypką aby zwiększyć trwałość powłoki. Podczas sporządzania bezspoinowych dachowych powłok, po zagruntowaniu powierzchni pierwszą warstwę dysperbitu nakłada się pasami o szerokości 1 metr.

dysperbit


Dysperbit jest nietoksycznym i niepalnym materiałem. Jako materiał ekologicznie bezpieczny nie stwarza żadnych niebezpieczeństw w czasie wykonywania robót. Jakiekolwiek zanieczyszczenia oraz narzędzia trzeba na świeżo oczyścić wodą, a kiedy wyschnie rozpuszczalnikami organicznymi, takimi jak olej napędowy, benzyna, nafta. dysperbit pakowany jest w wiadra ze sztucznego tworzywa: 5 kilo, 10 kg, 22 kilo, 30 kilogramów. Dysperbit może być transportowany i przechowywany w zamkniętych szczelnie, opakowaniach oryginalnych w temperaturze przekraczającej + 5°C. Masa dysperbitu izohan ze względu na zawartość wody po zamrożeniu traci swoje użytkowe właściwości. Z tego powodu dysperbit trzeba zabezpieczyć przed mrozem. Ponad to dysperbitu dn nie można stosować do smołowych pap , a także na pokryciach dachowych konserwowanych”, które konserwuje się smołą.

Dysperbit jest gęstopłynną masą o kolorze brunatnym. Jest wodną dyspersją ponaftowych asfaltów modyfikowanych syntetycznym kauczukiem, z dodatkiem środków emulgujących, inhibitorów korozji oraz substancji obniżających temperaturę krzepnięcia wody. dysperbit służy do produkcji różnego typu warstw hydroizolacyjnych, takich jak: renowacja , a także konserwacja pokryć dachowych z asfaltu, bezspoinowe dachowe pokrycia na bazie z jednej warstwy papy, bezspoinowe dachowe powłoki – laminaty, z zastosowaniem wzmacniających wkładek. Poza tym dysperbit izohan stosuje się do wytwarzania pionowych a także poziomych przeciwwilgociowych izolacji fundamentów, ścian i pozostałych części budynku, izolacji łazienek, pralni itp., oraz produkcji ochronnych powłok zabezpieczających przed korozją na konstrukcjach ze stali.