Hydroizolacja w płynie ceny

Płytki ceramiczne, położone na podłodze albo ścianach w kuchni oraz łazienki są w głównej mierze zagrożone wilgocią. Pomimo korzystnych parametrów oraz użycia właściwych zapraw klejowych, jedynie okładziny mogą nie ochronić ścian przed destrukcyjnym działaniem wody. Wykonanie dodatkowej powłoki hydroizolacyjnej z folii w płynie pod płytkami spowoduje, że nawet jeżeli wilgoć przedostanie się fugami, ścianie nie grozi rozwój grzybów i pleśni. folia w płynie stosowana jest we wszystkich lokalach , które narażone są na wzmożony kontakt z wodą: w kuchni, toalecie, pralni, natryskach czy pływalni.
Z tego powodu najczęściej pod ceramiczne okładziny praktykuje się folię w płynie.

folia w płynie

Rozwój sektora budowlanego pociąga za sobą również rozwój różnego rodzaju technologii i materiałów budowlanych. Ogromną popularnością cieszy się izolacja, którą jest folia w płynie. Wiele osób wykonuje w miejscu połączenia płyt z podłogą folię w płynie. W których lokalach powinno się wykonać izolację folią? W jaki sposób wykonać ją właściwie? Wykonanie izolacji wodochronnej z folii w płynie jest niezbędnym zabiegiem w pomieszczeniach, w których w czasie użytkowania wyzwala się ogromna ilość pary wodnej lub systematycznie albo okresowo ściany a także posadzki są zwilżane wodą czyli w łazienkach, pralniach, ubikacjach, pomieszczenia gospodarczych, kuchniach. Dowiedziono, że ceramiczne płytki ułożone na ścianach i podłodze nie gwarantują kompletnej szczelności. Przenikająca woda może z czasem doprowadzić do zagrzybienia pomieszczeń, a także powodować uszkodzenia ścian oraz podłóg. Z tego powodu tak istotne jest właściwe wykonanie szczelnej izolacji budynku. Zagwarantuje to użyciefolii w płynie.

Folia w płynie jest produktem, który łatwo się rozprowadza i nie wymaga zastosowania precyzyjnych narzędzi. Najistotniejsze jest jednak właściwe przygotowanie podłoża, na którym folia w płynie będzie nakładana. Powierzchnia pod folię powinno być oczyszczona z kurzu, brudu, wykwitów solnych, słabo przymocowanych części podłoża i z tłustych plam. Podłoża mocno chłonne, słabe powinny być wcześniej zaimpregnowane produktem głęboko gruntującym. Po wcześniejszym przygotowaniu powierzchni, folię w płynie nakładamy przy pomocy wałka, pędzla, szpachelki albo packi metalowej. Przy normalnym stopniu wilgotności trzeba nanieść dwie warstwy, przy zwiększonej wilgotności – nawet trzy powłoki. Czas schnięcia pomiędzy poszczególnymi powłokami, a także kompletnego wyschnięcia warstwy podano na opakowaniu. Zwykle maksymalnie po 24 godzinach można nałożyć okładziny ceramiczne.