brukowa kostka


Kostka brukowa dzieli się na kilka rodzajów. Behaton to uniwersalna kostka brukowa , którą z powodzeniem wykorzystuje się tak na prywatnych posesjach, jak i do układania przemysłowych powierzchni. Dzięki swojemu typowemu kształtowi zazębia się, co pozwala układać stabilne powierzchnie, mogące przenosić duże obciążenia mechaniczne. Kostka brukowa Behaton produkowana jest w 5 kolorach: grafit, szry, melanż, brąz oraz rubin. Kolejną odmianą jest kostka brukowa ceny Holland, która dzięki swej prostocie pasuje idealnie do układania ciągów pieszych, ścieżek rowerowych, parkowych alejek a także różnego rodzaju użytkowych powierzchni. W połączeniu z bogatą kolorystyką stanowi niewyczerpane źródło pomysłów, z którego czerpie się podczas realizacji rozmaitych projektów. Uni Decor to niezwykle funkcjonalny rodzaj kostki brukowej. Zespolenie w jeden kształt kwadratu i ośmiokąta daje po położeniu efekt wykonania powierzchni z dwóch osobnych elementów. Specyfika kształtu pozwala przygotowywać bardzo dekoracyjne powierzchnie, łatwe w ułożeniu i funkcjonalne.

kostka brukowa ceny



Najbardziej wytrzymała oraz stabilna kostka brukowa to Uni Stone. Nadaje się do układania dużych powierzchni, poddawanych wysokim obciążeniom. Dzięki świetnie opracowanemu kształtowi uzyskuje się dużą elastyczność w sposobie układania. Stylizowana kostka brukowa Nostalit podkreśla klimat uliczek staromiejskich oraz zabytkowych lokalizacji. Naturalna forma nada charakter modernicznych dzielnic mieszkaniowych. Kostka brukowa ceny Nostalit w sczególności nadaje się do kształtowania otoczenia posesji prywatnych, ogrodów, parkowych alejek, rynków albo pasaży. Szeroka gama możliwych do uzyskania wzorów umożliwia urozmaicenie rozległych miejskich placów i skwerów. Ażurowa konstrukcja kostki brukowej Meba pozwala szczególnie wykorzystywać ją na parkingach, podjazdach albo skarpach a także w tych wszystkich miejscach gdzie trzeba ustabilizować grunt i pozwolić swobodnie wsiąkać wodom opadowym. Ten typ kostki brukowej można zapełnić żwirem lub posiać w niej trawę.

Jeżeli pragniemy na swojej posesji ułożyć nawierzchnię z kostki brukowej, najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalizującej się w tym firmy. Przy odrobinie wprawy i umiejętności, betonową kostkę brukową można położyć także samodzielnie. W wypadku kamiennej kostki brukowej, rozsądniej jest zdać się na profesjonalistów. Układanie kostki brukowej rozpoczyna się od pozbycia się ziemnej warstwy o grubości 20-50 cm – w zależności od tego, jaką grubość ma mieć nawierzchnia z kostki. Należy pamiętać o dokładnym usunięciu wszelkich korzeni, resztek traw oraz roślin i innych. Pozostałą nawierzchnię ubija się, aby zapewnić twardą bazę dla warstwy kostki, która ma być ułożona. Następnie, przy zastosowaniu specjalnych narzędzi, nadaje się gruntowi kształt odpowiadający temu, jaki ma posiadać powierzchnia z kostki brukowej już po ułożeniu. Kolejnym etapem jest ułożenie tzw. warstwy podbudowy, którą wykonuje się z surowca przepuszczającego wodę. Rola tej warstwy polega na właściwym przenoszeniu na grunt obciążeń z powierzchni. Aby ją wykonać stosuje się żużel, żwir, tłuczeń itp. W celu wyrównania posypki, kładzie się na niej cienką warstwę piasku albo drobnego żwiru. kostka brukowa ceny kładziona jest piasku, rozpoczynając od krawędzi w kierunku środka. Kostka brukowa powinna być układana bardzo dokładnie, pamiętając o pozostawieniu niewielkich szczelinek między poszczególnymi elementami.